Yanıtla
Göz at: 1145 | Yanıtla: 6
Naruto Online Ekibine Attığım Son Mesaj

 [

Bağlantıyı kopyala

]

 • Kayıt Zamanı: 2017-11-01
 • Gönderi Sayısı: 30
 • Yanıt Sayısı: 239
Gönderi: 2018-11-14 18:16:40Yazarı GösterSondan Başa
1# Git

Arkadaşlar aşağıda Naruto Online'ın Facebook sayfasının kazara bana mesaj atması üzerine geçtiğimiz gün yazdığım, ve ortalama 1 saatlik geri dönüş süresi olan sayfanın 3 gündür dönüşte bulunmadığı mesajımı paylaşmak istedim:Merhabalar, sanırım yanlış kişiye mesaj attınız kazara keza size en son 24 Ekim'de yazmıştım ve geri dönüş de yapmıştınız. Ama hazır siz yazmışken ben de ufak bir iki şey diyeyim: Öncelikle lütfen v3'ü getirebilir misiniz? Etkinlik takvimini en son ne zaman incelediniz bilmiyorum ama ben size kısa bir özet geçeyim bugünden geçmişe:


-31 Ekim Hidan Yıkım (ki en az eylülden beri açıktı, sadece yama notlarına yazılmış: eklenen bir şey yok)

-12 Eylül Shikamaru Yıkım

-23 Ağustos Tobirama Yıkım

-16 Ağustos Gai Yıkım

-9 Ağustos Kakashi Yıkım

-2 Ağustos Hashirama Yıkım, Parça Arıtma Sistemi

12 Temmuz Beceri Yıkım Sistemi, Özel Eğitim Sistemi


Bu tabloya baktığınızda bence rahatlıkla görebilirsiniz ki 2 Ağustos'tan beri, yani 3 aydan uzun süredir ekibiniz ciddi ciddi Türkiye sunucularına herhangi bir şey katma zahmetinde bulunmadılar. Shikamaru'ya Yıkım getirmek oyuna muazzam bir yenilik getiriyormuşçasına sadece ninja Yıkımlarını bile zorlayıp güncellemeden saysak 12 Eylül'den beri, yani 2 aydır yine de güncelleme yapmadınız oyuna.


Bu tablo ortadayken ve v2-v3 arası dönemde gelebilecek bütün sistemleri 3 ay öncesinde getirmeyi tamamladığınız halde neden biz 13 aydır değil versiyon 3, 4. yeteneklerimiz bile olmadan oynuyoruz bu oyunu?


Anlıyorum Türkiye kur farkından vesaire ötürü diğer sunuculara kıyasla ciddi anlamda daha az para kazandırıyor ancak siz güncelleme getirmedikçe ne yeni oyuncu gelecek, ne de mevcut f2p görünen power playerlar v3 etkinlikleri gelene kadar akçe yatıracak. Halihazırda son sunucu birleşimiyle s51-s60'te ezilen oyuncularının yarısı s61'e başladı orası canlı görünüyor iyi hoş da, oyuncuların bırakan diğer yarısı doğrudan kayboldu.


Gerçekten aylardır insanlarla konuşurken bu oyunun durumunu sorduklarında bu işi yıllardır yapan bir şirket olduğunuzu ve elbette ki biz her daim göremesek de optimal kararlar aldığınızı düşündüğümü söylerdim. Artık gerçekten de oyun ekibine güven duyan tek bir insan kaldı mı oyunda bilmiyorum.


Ayrıca eskiden her ticketımız 1-2 iş günü içerisinde cevaplanırken 4 Kasım'da oyuna gerçekten kritik bir bug keşfettiğimi elimdeki tüm bulgularla bildirdim ve 5 Kasım'daki dönüşünüzü cevapladığımdan beridir hala bir geri dönüş alamadım ekibinizden. Bu noktada kusura bakmayın ama değil ekip oyunu geliştirmek, mevcut versiyonun stabilitesini bile koruyamamakta.


Bu konuda daha önce oasgames'e email attım, Tencent'a email attım ve ikisinden de zaten iki cümlelik bile geri dönüş alamadım. Game Liaison diye bir sistem geliştirmişsiniz oyuncular ile ekip arasında köprü olsun, oyunculara destek olsun diye: bir GL olarak artık aylardır gelmeyen her güncellemede sunucumdaki insanların sorularına "bilmiyorum"dan öte bir şey diyemez oldum. Zaten yeni güncelleme gelmediğinden oyunla ilgili bir şeyi merak eden bir insan sanırım en son 1942 sonbaharında görmüştüm.


Şu ana kadar moderatörler dışında oyunun hiçbir görevlisi tarafından e-postalarımın cevaplandığını göremedim oasgames ayağından da tencent ayağından da. O zaman biz GLlerin son 3 ayda ne yapması gerekiyordu? Forum editörü olmamamıza karşın forumda rehber mi hazırlayalım? İçinde herhangi bir oas çalışanı veya moderatör Yamato'nun bulunmadığı komünite Discord'unda oyunculara mı yardım edelim? Bunları yapmak bildiğim kadarıyla bir GL'nin görev tanımında yazmıyor, bunlar ancak bir forum editörüyseniz ya da komüniteye yardımcı olmak isteyen bir insansanız yapacağınız şeyler. Gerçekten beni bu konuda da aydınlatırsanız sevinirim GL olarak ne yapmamız gerektiği konusunda.


Uzun lafın kısası lütfen şu foruma, Discord'a, moderatörlerin sizlere ilettiklerine göz atın. Yanlış giden şeyi görmek o kadar zor olmasa gerek...


Saygılarımla...
Bu haftaki etkinliklerin açıklanmasıyla beraber forum ve youtube üzerinden rehber ve içerik üretmeye v3 gelene kadar ara veriyorum. Bu süreçte Discord serverında olsun, özel mesajlarda olsun bana danışan arkadaşlara elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışmaya devam edeceğim çünkü soruşturan-araştıran bir kişinin sorularının cevapsız kalmaması gerektiğine inanıyorum oyunu tamamen kendimden bilgili insanlar tarafından öğrenen (ve öğrenmekte olan) bir insan olarak. Ancak bu gidişatta kendi inandığım şeyleri kenara atmamak adına yapmam gerekenden fazlasını, her ne kadar karşılıksız kalacağını bilsem de yapmayı bırakıyorum.


Herkese iyi oyunlar...

 • Kayıt Zamanı: 2017-10-30
 • Gönderi Sayısı: 0
 • Yanıt Sayısı: 14
Gönderi: 2018-11-14 18:28:47Yazarı Göster
2#

oasis yetkilileri full uyuyor geçen haftanın aynısı copy-paste yapmişlar bildiğin ve 10 gündür attiğim ticketa cevap verilmedi.Zaten bi avuç oynayan kişi var onuda kaybedecekler.Sanırım tüm oynayanları bıraktırıp swyi kapatip bizim hatamız değildi demeye uğraşıyorlar çözemedim.

 • Kayıt Zamanı: 2018-03-07
 • Gönderi Sayısı: 1
 • Yanıt Sayısı: 4
Gönderi: 2018-11-14 19:08:44Yazarı Göster
3#
Bu gönderi mevcut değil ya da silinmiş.
 • Kayıt Zamanı: 2017-11-07
 • Gönderi Sayısı: 0
 • Yanıt Sayısı: 1
Gönderi: 2018-11-15 00:26:44Yazarı Göster
4#
Bu gönderi mevcut değil ya da silinmiş.
 • Kayıt Zamanı: 2018-10-12
 • Gönderi Sayısı: 7
 • Yanıt Sayısı: 37
Gönderi: 2018-11-17 12:13:12Yazarı Göster
5#

Boyle oyunculari goz ardi eden bir yetkili grubu gormedim hayatimda. Dediklerinizin hepsine katiliyorum ve destekliyorum. USA-e artik six paths naruto gelirken biz daha v3-u bekler olduk. Biz niye diger serverlerdeki gibi zevk almayalim ki? Herkeste ayni takimlar ayni meta degisen bir sey yok eventler bile berbat. Herkese v3 te guzel eventlerin gelecegini soyluyorum fakat v3 un yolunu bekler olduk. Youtubede oynadigim oyuna seyirci gibi kalmak cok uzucu. Yakin zamanda v3-un gelecegini soyluyorum herkese fakat gelse nolucak oyunda o kadar buglar var ve kimse duzeltmiyor. Mesala konoha marketinde(2hafta onceki) 20kupona 20tane gelistirme runu+level 3-4 magatamalar veriliyordu bedavaya geliyor diye bilirim fakat bu bug onceden de vardi ve duzeltilmeden onumuze koyuldu ama rutin bakim duyurusunda duzeltildigi soylenmisti ve simdiki sans carki eventi kimse puanla bir sey almadi fakat oyle gozukuyor ve mudahele eden yok bu bir sacmalik. 11:00 da yaptigim refakatta birlik katkisi geliyor fakat aksam yaptigim refakatta birlik katkisi gelmiyor sadece jeton geliyor bu da ayri bir detay. Level atlarken yeni skill acildi gosteriyor fakat hala acilmadi bu da bizim v3 e girdigimize kanit fakat hala yok ortalikta yok ve gozukuyor gibide gozukmuyor. Yakin bir zamanda bu iletiyi gormelerini isterim ve oyunun duzeltilmesi gerekcesiyle saygilarimi dilerim.

Iyi Oyunlar

 • Kayıt Zamanı: 2018-11-20
 • Gönderi Sayısı: 0
 • Yanıt Sayısı: 1
Gönderi: 2019-01-03 00:16:53Yazarı Göster
6#

Evet.

Yanıtla
Hızlı Gönder
Yanıtla

Giriş yaptıktan sonra yorum yapabilirsiniz | Kayıt ol